Zabýváme se leteckými fotografiemi a videozáběry z dálkově ovládaného bezpilotního letadla (dronu).

K naší činnosti máme veškerá potřebná povolení dříve vydávaná Úřadem pro civilní letectví ČR (ÚCL) – „Povolením k létání letadla bez pilota“ a „Povolení k leteckým pracím“. Od roku 2021, kdy začala platit nová pravidla pro drony, se řídíme dle legislativy Evropské unie. Provozovatel i piloti podléhají centrální evidenci, mají přiděleny identifikační čísla a označeny všechny provozované stroje. Samozřejmostí je také pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem letadla, jak nám ukládají příslušné předpisy.

 

 

Při naší práci vycházíme z oficiálních mapových podkladů Řízení letového provozu České republiky a nelétáme, kde nesmíme. Pokud to situace vyžaduje, zajistíme veškerá potřebná povolení, abychom vyhověli aktuálním předpisům a Vám dokázali odevzdat ten nejlepší výsledek. Klademe důraz především na bezpečnost a vždy se s bezpilotním letadlem pohybujeme v bezpečných vzdálenostech od lidí, prostředků a staveb.

 

Jmenuji se Míra Balda (48 let), bydlím v Plzni a věnuji se bezpilotním letadlům, modelům, fotografování, videoprodukci a IT. Jsem odpovědný za provoz firmy, prošel jsem certifikací ÚCL a jsem registrovaným provozovatelem a pilotem bezpilotních systémů (UAS). V současné době máme v aktivní službě kvadrokoptéru DJI Mavic 3, v dronovém důchodu pak hexakoptéru Yuneec Typhoon H.